• 29.10.2023
  • 19:00
  • Sál radnice Přední Kopanina, Hokešovo náměstí 193

Srdečně zveme, plakát naleznete zde.

Ivo Jahelka je český advokát, popularizátor práva, folkový písničkář a kytarista a příležitostný herec, známý také jako „zpívající právník“

ŽIVOTOPIS: Narodil jsem se 18.7.1954 v Dačicích a od roku 1978 žiji v Jindřichově Hradci. Vystudoval jsem právnickou fakultu UK       v Praze a získal i titul JUDr. Protože jsem vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul „zpívající právník“.  Začal jsem se totiž věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto mé výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze v pořadech známého recitátora a moderátora Mirka Kováříka „Zelené peří“, odtud byl už jenom krok na Porty  a dále do divadel a všemožných kulturních stánků.

 Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuji v této činnosti i v současné době. Přitom jsem se v roce 1978 dal na dráhu advokáta a tento stav nadále trvá. Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že – jak pravil jeden recidivista – ŽIVOT JE   NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ   NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ   JDOUCÍCH.